הפקות אירועים, קורס הפקות אירועים, קורס הפקת אירועים, לימודי הפקות אירועים, לימודי הפקת אירועים, דרושים מפיקי אירועים, איך להתקבל לחברות הפקה, מפיקי אירועים, עבודה בהפקות אירועים, הפקת אירועים, קורס הפקת אירועים, מפיק אירועים, דרושים הפקות אירועים, כמה מפיקים מרוויחים, ראיון עבודה, ראיון עבודה הפקות אירועים, דרושים

כמה מרוויח מפיק אירועים?

כמה מרוויח מפיק אירועים?

לפני שאתם מתחילים ללמוד בקורס הפקות אירועים חשוב לדעת כמה מפיקי אירועים מרוויחים על מנת לבדוק אם ציפיות השכר שלכם תואמות את המקצוע. במאמר הבא, נסביר בפירוט כמה מפיקי אירועים מתחילים וותיקים מרוויחים ומה התנאים לכך.

לפני שאתם מתחילים ללמוד בקורס הפקות אירועים חשוב לדעת כמה מרוויח מפיק אירועים, על מנת לבדוק אם ציפיות השכר שלכם תואמות את המקצוע.

כמפיקי אירועים שכירים, ישנם כמה תפקידים שמפיק אירועים יכול לבצע,

השכר הממוצע של מפיקי האירועים שונה מתפקיד לתפקיד:

  • מפיק אירועים שהוא מנהל תיקי לקוחות – במסגרת התפקיד גם עוסק במכירות.
  • מפיק אירועים שבעיקר דואג לאופרציה של האירוע – בניית תקציב, כתיבת הצעות, שיחות עם ספקים וכו').
  • מפיק אירועים בשטח, שתפקידו רק להגיע ליום האירוע ולדאוג שהכל עובד כמתוכנן.

השכר הממוצע של מפיקי אירועים שכירים משתנה בהתאם למספר גורמים:

הניסיון התעסוקתי כמפיק אירועים:

ניתן להגיד כי כאשר מדובר על כמה מפיק אירועים מרוויח, השכר הממוצע של מפיקי אירועים שכירים יכול להתנהל בטווח רחב. בדרך כלל, בתחילת הקריירה, מפיקי אירועים שכירים עשויים להתחיל עם שכר יחסית נמוך, בעיקר בגלל העובדה שהמפיקים עדיין חסרי ניסיון. במהלך השנים, עם צבירת ניסיון והבנת התעשייה, תהיה עלייה בשכרם במידה וידעו כיצד לדרוש בראיון העבודה או בהעלאת שכר.

גודל חברת הפקת האירועים:

חשוב לציין שממוצע השכר תלוי בחברה שבה עובדים, חברות הפקה קטנות ובוטיקיות כנראה שיוכלו לשלם שכר נמוך מחברות גדולות. לחברות הפקה גדולות יש יכולת לשלם שכר גבוהה יותר, אף על פי שלצערנו עדיין יש חברות שמשלמות שכר נמוך מאוד למרות הגודל והיכולות שלהן. לדוגמה, בחברות אירועים גדולות יותר שמפיקות אירועים בגדלים ומורכבויות שונות, שכר המפיקים השכירים עשוי להיות גבוה יותר מאשר בחברות קטנות יותר שמתמחות באירועים פחות מורכבים.

המיקום הגאוגרפי של חברת הפקת האירועים:

באזורים עירוניים גדולים ובערים תיירותיות פופולריות, שכרם של מפיקי אירועים שכירים עשוי להיות גבוה יותר מאשר באזורים פחות פופולריים או בפרברים.

 

עכשיו לתכלס,

מה השכר של מפיקי האירועים בארץ?

ממוצע השכר למפיקי אירועים העוסקים בעיקר באופרציה, לשנת 2023:

ממוצע הכנסה של מפיק אירועים מתחיל עד שנתיים ניסיון ועוסק בעיקר באופרציה הוא: 8,000 ₪ ברוטו לחודש.

ממוצע הכנסה של מפיק אירועים ותיק מעל שנתיים ניסיון ועוסק בעיקר באופרציה הוא: 12,000 ₪ ברוטו לחודש.

ממוצע הכנסה של מפיק אירועים ותיק מעל 5 שנות ניסיון ועוסק בעיקר באופרציה הוא: 15,000 ₪ ברוטו לחודש.

הממוצע שכר למפיקי אירועים העוסקים גם בניהול תיק לקוח ובמכירות, לשנת 2023:

אז כמה מרוויח מפיק אירועים שעוסק גם במכירה של אירועים?

את אותה משכורת ממוצעת כמו של מפיקים העוסקים רק באופרציה רק שהוא יקבל בנוסף עמלות על כל אירוע שהוא מוכר. העמלות לעיתים יכולות להגיע לאלפי אם לא עשרות אלפי שקלים.

ממוצע השכר למפיקי אירועים העובדים בעיקר בשטח ביום האירוע, לשנת 2023:

מפיק אירועים העובד בעיקר בשטח ומגיע להפיק ביום האירוע יכול לנוע בין 1,500 ₪ ל- 3,000 ₪ פר יום. חשוב לציין שהמפיקים העובדים ביום האירוע בלבד הם בדר"כ פרילנסרים עצמאיים, כך שאם זה נשמע לכם מפתה, חשבו על החודשים בהם יש פחות אירועים וחתונות, למשל דצמבר, ינואר ופברואר, בהם אין להם בקושי עבודה.

 

באופן כללי, בתחום הפקת האירועים ניכרת צמיחה ותחרות עולה, ולכן המשכורות יכולות להשתנות בהתאם לשוק העבודה.

לסיכום, השכר של מפיקי אירועים שכירים משתנה בהתאם לניסיון, תפקיד, מיקום גאוגרפי, וגודל חברת הפקה. ככל שצוברים ניסיון ומיומנויות, יש פוטנציאל להכנסות גבוהות יותר.

כמובן שחשוב לערוך משא ומתן נכון במהלך ראיון העבודה כדי להשיג את השכר הרצוי.

בסופו של יום, אין ספק כי העבודה בתחום הפקת האירועים עשויה להניב שכר טוב בנוסף לקריירה מעניינת ומשגשגת.

מיכל גיסינגר, גיסי – המרכז ללימודי הפקות אירועים

 

מאמרים קשורים

לא כל הנוצץ זהב הוא. לפני שאתם ממהרים להתחיל לעבוד בתחום הפקות האירועים, ואף ללמוד בקורס הפקות אירועים, רצוי שתקראו מאמר זה על מנת שתבינו
בשנים האחרונות יש ביקוש עצום לעבודה כמפיקי אירועים, לכל משרה יש מאות פונים ורק חלקם יזומנו לראיונות. כאשר הגעתם לראיון עבודה, יש לכם רק הזדמנות
הפקת אירוע כלשהו, בין אם מדובר על יום גיבוש של 30 איש לבין אם מדובר על אירוע גדול, מצריכה המון זהירות, חשיבה על כללי הבטיחות
כשתלמידים חדשים מגיעים ללמוד אצלי בקורס הפקת האירועים, הם תמיד שואלים את השאלה החשובה: "בכמה כדאי לי לתמחר את העלות שלי כמפיק אירועים מתחיל עצמאי?"
בעולם הפקות האירועים, מפיק אירועים מצליח הוא הדמות המרכזית שאחראית על הפיכת רעיון למציאות. לפני שאתם רצים לעבוד או ללמוד בקורס הפקות אירועים, בדקו האם
הרבה אנשים טועים לחשוב שעיצוב אירועים והפקת אירועים זה אותו הדבר, לכן מחפשים ללמוד קורס הפקת אירועים המשלב גם עיצוב אירועים, חשוב לי להסביר, מדובר